KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9401346
nr 940 1346
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, signerad, 12x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 februari 2015
kl 20:35:50
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman